LACOSTE ÖRME KUMAŞ

Lacoste örme kumaşlar RL Askılı (FANGLI) örgü tekniğiyle örülür. Bu tip RL örgüler, tek plakalı örme makinelerinde ilmek ve askı (FANG) hareketlerinin beraber kullanılmasıyla elde edilen örgülerdir.

Kilit ve iğne dizilişleriyle , özellikle tek plakalı örme makinelerinde ilmek ve askı (FANG) hareketleri ile oluşturulan bal peteğine benzer özel yapıda bir örme kumaş çeşitidir, bu sebeple adı petek örme kumaş olarak da bilinir. Tek toplama, Çift toplama ve Amerikan Lacoste (pike) olmak üzere üç farklı türü vardır.

Tek toplama Lacoste’lar, tek plakalı yuvarlak örme makinelerinde örülen kumaşlardır. Çift toplama Lacoste’lar, tek plakalı yuvarlak örme makinelerinde iki takım iğnenin seçilerek bir grup iğnenin ilmek oluşturmasını, diğer grup iğnenin de askı (FANG) yapmasını sağlamak sureti ile elde edilen örgü çeşididir. Örme esnasında makineye bağlanan elastan ipliklerle kumaşa esneklik kazandırılabilir.

Lacoste kumaşlar, genellikle merserize pamuktan veya polyester/pamuk karışımı iplikten üretilen sık ilmekli tişört ve spor üst giyiminde yaygın olarak kullanılan bir kumaş türüdür.

Firmamızda farklı içeriklerde elastanlı ve elastansız Lacoste üretimi yapılmaktadır.